12 IV - 19 IV 2015

1. Dziś – druga niedziela Wielkanocy, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, nazywana niedzielą białą – od zwyczaju noszenia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczonych w początkach chrześcijaństwa, lub niedzielą Miłosierdzia Bożego – ze względu na obchodzone w tę niedzielę na wyraźne życzenie Chrystusa święto Miłosierdzia Bożego. Dziś rozpoczynamy 71. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Caritas dla rodziny”. Doświadczając Miłosierdzia Bożego, bądźmy sami miłosierni dla naszych sióstr i braci.

2. Dziś jeszcze:

-   po rannej Mszy spotkanie Rodziny żywego Różańca;

-   o g. 15.30 Msza św. w int. uzdrowienia, poprzedzona Koronką do Miłosierdzia Bożego;

-   odpust w parafii Miłosierdzia Bożego przy ul. Limanowskiego, suma o g. 15.30.

3. Jutro w Kaliszu Dzień Świętości Kapłańskiej.

4. We wtorek Nowenna do Świętej Rodziny o g. 18.00, w środę nab. do św. Józefa rano po Mszy św. o g. 8.00.

5. W środę o g. 18.00 będzie sprawowana Msza św. z modlitwą o dobrą żonę i dobrego męża. Po Eucharystii spotkanie w salce. Zapraszamy wszystkich poszukujących i tych, którzy chcą się modlić w powyższej intencji.

6. W czwartek przypada 88. rocznica urodzin papieża seniora Benedykta XVI. Zachęcamy do modlitwy w jego intencjach, a także w intencjach obecnego papieża Franciszka i Kościoła powszechnego.

7. W czwartek o 19.00 spotkanie, na które zapraszamy wszystkich zainteresowanych Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie.

8. W piątek o g. 19.15 spotkanie modlitewne oraz konferencja wprowadzająca w I tydzień Seminarium Uzdrowienia Wewnętrznego, na którą zaprasza Wspólnota Nowa Pascha.

9. W sobotę o g. 14.00 spotkanie Zespołu „Promyki”.

10. Za tydzień – trzecia niedziela Wielkanocy a zarazem VII Niedziela Biblijna, rozpoczynająca obchody Tygodnia Biblijnego w Polsce.

11. W czwartek 23.IV będziemy gościć w naszej parafii o. Josepha Vadakella z Indii, charyzmatycznego misjonarza, który przeprowadzi dla nas jednodniowe rekolekcje z Mszą św. i modlitwą o uzdrowienie. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy.

12. Bóg zapłać o troskę o wnętrze świątyni. Dziękujemy Rodzinom, które złożyły ofiarę na daninę diecezjalną. Można składać ją nadal podczas Mszy św.

13. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna. Proszę Radnych o przeprowadzenie zbiórki przed kościołem.

14. Polecamy prasę katolicką („Opiekun”, „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Miłujcie się”).

ks. Dominik Wodniczak, proboszcz

2. Dziś jeszcze:

-   po rannej Mszy spotkanie Rodziny żywego Różańca;

3. Jutro w Kaliszu Dzień Świętości Kapłańskiej.

9. W sobotę o g. 14.00 spotkanie Zespołu „Promyki”.

ks. Dominik Wodniczak, proboszcz

Msze Św.

Niedziela:
- godz. 8.30
- godz. 10.00
- godz. 11.30

- godz. 15.30

Środa:
-godz. 8.00

Pozostałe dni:
- godz. 18.00

Niedziela:
- godz. 8.30
- godz. 10.00
- godz. 11.30

- godz. 15.30

Środa:
-godz. 8.00

Pozostałe dni:
- godz. 18.00

Historia wyników pozostałych ankiet:

1. Czy w Twoim domu w czasie Wigilii czyta się Pismo Święte?

Odpowiadało 342 internautów

TAK (197) 58%

NIE (145) 42%

2.Czy modlisz się za swoich kapłanów?

Odpowiadało 206 internautów:

TAK (75) 36%
NIE (131) 64%

3. Czy odmawiasz różaniec wspólnie z rodziną?

Odpowiadało 306 internatów:

TAK (56) 18%
NIE (250) 82%

4. Czy Telewizja TRWAM powinna otrzymać miejsce na pierwszym multipleksie?

Odpowiadało 239 internautów:

TAK (115) 48%

NIE (124) 52%

5. Czy uważasz, że poświęcasz dostatecznie dużo czasu swoim dzieciom?

Odpowiadało 61 internautów:

TAK (32) 52%

NIE (29) 48%

Historia wyników pozostałych ankiet:

1. Czy w Twoim domu w czasie Wigilii czyta się Pismo Święte?

Odpowiadało 342 internautów

TAK (197) 58%

NIE (145) 42%

2.Czy modlisz się za swoich kapłanów?

Odpowiadało 206 internautów:

TAK (75) 36%
NIE (131) 64%

3. Czy odmawiasz różaniec wspólnie z rodziną?

Odpowiadało 306 internatów:

TAK (56) 18%
NIE (250) 82%

4. Czy Telewizja TRWAM powinna otrzymać miejsce na pierwszym multipleksie?

Odpowiadało 239 internautów:

TAK (115) 48%

NIE (124) 52%

5. Czy uważasz, że poświęcasz dostatecznie dużo czasu swoim dzieciom?

Odpowiadało 61 internautów:

TAK (32) 52%