26 X - 02 XI 2014
1. Słowo Boże, które dziś słyszeliśmy podczas liturgii, podkreśla, że przed Bogiem wszyscy jesteśmy braćmi, a miłość jest naszym pierwszym zadaniem. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Stolicę Apostolską (świętopietrze).
2. Dziś 26.X. o g. 19.00 sprzed Konkatedry wyruszy marsz „Od Stanisława do Antoniego” na cześć Wszystkich Świętych. Zapraszamy do udziału rodziny w tym dzieci oraz młodzież przed i po Bierzmowaniu. Można przebrać się za swojego patrona lub przynieść jego wizerunek albo atrybut. Szczegóły na plakatach i wyłożonych ulotkach.
3. Dziś również odbędzie się 52. Bieg Republiki Ostrowskiej. Start o godzinie 12:00 z Rynku, trasa opodal naszego osiedla. Prosimy, aby w tym czasie nie były zaparkowane pojazdy na trasie biegu, czyli przede wszystkim przy ul. Ledóchowskiego, aż do Pruślińskiej. W czasie biegu niektóre ulice przyległe będą wyłączone z ruchu. Zachęcamy nade wszystko do udziału i kibicowania.
4. Kończy się miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci o 17.30 (z wyjątkiem środy), a w piątek zapraszamy dzieci na specjalne nabożeństwo o g. 17.15. Różaniec dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. o g. 18.00. Wciąż apelujemy o to, aby rodziny przybywały w październiku na nabożeństwo różańcowe. W środę zapraszamy Róże Różańcowe.
5. W środę o g. 18.00 będzie sprawowana Msza św. z modlitwą o dobrą żonę i dobrego męża. Po Eucharystii spotkanie w salce. Zapraszamy wszystkich poszukujących i tych, którzy chcą się modlić w powyższej intencji.
6. W czwartek o 19.15 zapraszamy do salki młodzież na specjalne spotkanie. Mile widziana obecność młodych – zarówno z grona osób, które już uczestniczyły w tych spotkaniach, jak i młodzieży przed i po Bierzmowaniu.
7. W piątek o g. 19.30 Eucharystia wotywna o Duchu Św., na którą zaprasza Wspólnota Nowa Pascha.
8. W sobotę Ur. wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o g. 8.30 i 10.00. W Dzień Zaduszny – jak w każdą niedzielę. Msza o 15.30 - w intencji zmarłych w ostatnim roku.
9. W przyszłą niedzielę po Mszy porannej spotkanie Rodziny Żywego Różańca.
10. Od 2 do 8 XI. przed Mszą św. wymienianki jednorazowe i dziesiątek różańca.
11. Wierni, którzy nawiedzą kościół w Ur. Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który można ofiarować za zmarłych. Ponadto odpust można uzyskać dla jednego zmarłego każdego dnia, od 1 do 8 IX nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych.
12. Przyjmujemy na wymienianki – jednorazowe (składamy je do skarbony) i roczne (zgłaszamy w zakrystii lub w biurze).
13. Dziękujemy za prowadzenie różańca, godzinek i koronki oraz dbanie o wnętrze świątyni.
14. Szczególne podziękowanie rodzicom młodzieży, która przyjęła Bierzmowanie za zorganizowanie transportu na rekolekcje oraz za dar ołtarza – poduszki na ławki w prezbiterium.
15. Młodzież może odbierać płyty z kompletem zdjęć z Bierzmowania w czwartek po Mszy św.
16. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na Papieski Fundusz Stypendialny oraz misje.
17. Polecamy prasę katolicką: „Opiekun”, „Przewodnik Katolicki”, „Miłujcie się”, „Gość Niedzielny” i „MGN”. Polecamy również kalendarz diecezjalny.

ks. Dominik Wodniczak, proboszcz

9. W przyszłą niedzielę po Mszy porannej spotkanie Rodziny Żywego Różańca.
10. Od 2 do 8 XI. przed Mszą św. wymienianki jednorazowe i dziesiątek różańca.

ks. Dominik Wodniczak, proboszcz

Msze Św.

Niedziela:
- godz. 8.30
- godz. 10.00
- godz. 11.30

- godz. 15.30

Środa:
-godz. 8.00

Pozostałe dni:
- godz. 18.00

Niedziela:
- godz. 8.30
- godz. 10.00
- godz. 11.30

- godz. 15.30

Środa:
-godz. 8.00

Pozostałe dni:
- godz. 18.00

Historia wyników pozostałych ankiet:

1. Czy w Twoim domu w czasie Wigilii czyta się Pismo Święte?

Odpowiadało 342 internautów

TAK (197) 58%

NIE (145) 42%

2.Czy modlisz się za swoich kapłanów?

Odpowiadało 206 internautów:

TAK (75) 36%
NIE (131) 64%

3. Czy odmawiasz różaniec wspólnie z rodziną?

Odpowiadało 306 internatów:

TAK (56) 18%
NIE (250) 82%

4. Czy Telewizja TRWAM powinna otrzymać miejsce na pierwszym multipleksie?

Odpowiadało 239 internautów:

TAK (115) 48%

NIE (124) 52%

5. Czy uważasz, że poświęcasz dostatecznie dużo czasu swoim dzieciom?

Odpowiadało 61 internautów:

TAK (32) 52%

NIE (29) 48%

Historia wyników pozostałych ankiet:

1. Czy w Twoim domu w czasie Wigilii czyta się Pismo Święte?

Odpowiadało 342 internautów

TAK (197) 58%

NIE (145) 42%

2.Czy modlisz się za swoich kapłanów?

Odpowiadało 206 internautów:

TAK (75) 36%
NIE (131) 64%

3. Czy odmawiasz różaniec wspólnie z rodziną?

Odpowiadało 306 internatów:

TAK (56) 18%
NIE (250) 82%

4. Czy Telewizja TRWAM powinna otrzymać miejsce na pierwszym multipleksie?

Odpowiadało 239 internautów:

TAK (115) 48%

NIE (124) 52%

5. Czy uważasz, że poświęcasz dostatecznie dużo czasu swoim dzieciom?

Odpowiadało 61 internautów:

TAK (32) 52%