22 II - 01 III 2015
1. Dziś – pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Ma ona charakter chrzcielny, pokutny i pasyjny. W okresie Wielkiego Postu katechumeni przygotowują się do przyjęcia sakramentu chrztu świętego. Natomiast my przez pokutę, uczestnictwo w Eucharystii, nabożeństwach pasyjnych i rekolekcjach przygotowujemy się do odnowienia obietnic chrztu świętego w Wigilię Paschalną. Charakter pasyjny tego okresu uwypuklają ostatnie dwa tygodnie Wielkiego Postu oraz nabożeństwa drogi krzyżowej i gorzkich żali, odprawiane od początku tego okresu.
2. We wtorek Nowenna do Świętej Rodziny o g. 18.00, w środę nab. do św. Józefa po Mszy św.
3. W środę o g. 18.00 będzie sprawowana Msza św. z modlitwą o dobrą żonę i dobrego męża. Po Eucharystii spotkanie w salce. Zapraszamy wszystkich poszukujących i tych, którzy chcą się modlić w powyższej intencji.
4. Droga Krzyżowa w piątek:
o   Dla dzieci o godz. 16.45
o   Dla młodzieży i starszych o g. 18.30.
5. Szkoła Nowej Ewangelizacji Św. Rodziny organizuje i zaprasza na Kurs Nowe Życie od 27.II. do 1.III. w Domu Katechetycznym Parafii Św. Antoniego w Ostrowie Wlkp. Kurs ten pomaga w otwarciu się na żywą relację z Bogiem, daje zdrowy dystans do problemów, przemienia i odnawia życie. Szczegółowe informacje na plakacie, ulotkach i stronie internetowej.
6. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00. Kazania Pasyjne głosił będzie ks. Adam Kraska – wikariusz Parafii Ducha Świętego. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach – Msza św.
7. Za tydzień przeżywamy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar do skarbony przeznaczona na dzieło pomocy „Ad Gentes”.
8. Dziękujemy za prowadzenie różańca, godzinek i troskę o wnętrze świątyni, a VIII Róży za ofiarę na Kościół.
9. Bóg zapłać za ofiary zebrane w ramach zbiórki inwestycyjnej.
10. Ministranci rozprowadzają koperty na daninę diecezjalną, którą można składać do skarbony w czasie Mszy św.
11. Polecamy prasę katolicką („Opiekun”, „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”). Dziś specjalnie polecamy tygodnik „Niedziela”, a w nim wywiad z naszym biskupem E. Janiakiem na temat jego zmagania się z ciężką chorobą. Ponadto do każdego numeru dołączona jest książka „Pasja” bł. Katarzyny Emmerich. Ofiary za czasopisma wrzucamy do specjalnego koszyczka.
12. Przy ołtarzu bocznym wyłożona została Księga Trzeźwości, do której mogą się wpisywać osoby podejmujące czasową lub całkowitą abstynencję.
13. Liceum Ogólnokształcące Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wlkp. (Al. Słowackiego 33a) zaprasza uczniów klas III gimnazjów, niezdecydowanych w wyborze zawodu i kierunku dalszego kształcenia na indywidualne spotkania z naszym doradcą zawodowym. Spotkania te będą się odbywać w marcu, w każdy poniedziałek, w godz. 14-18. Szczegóły w gablocie.

ks. prob. Dominik Wodniczak

Msze Św.

Niedziela:
- godz. 8.30
- godz. 10.00
- godz. 11.30

- godz. 15.30

Środa:
-godz. 8.00

Pozostałe dni:
- godz. 18.00

Historia wyników pozostałych ankiet:

1. Czy w Twoim domu w czasie Wigilii czyta się Pismo Święte?

Odpowiadało 342 internautów

TAK (197) 58%

NIE (145) 42%

2.Czy modlisz się za swoich kapłanów?

Odpowiadało 206 internautów:

TAK (75) 36%
NIE (131) 64%

3. Czy odmawiasz różaniec wspólnie z rodziną?

Odpowiadało 306 internatów:

TAK (56) 18%
NIE (250) 82%

4. Czy Telewizja TRWAM powinna otrzymać miejsce na pierwszym multipleksie?

Odpowiadało 239 internautów:

TAK (115) 48%

NIE (124) 52%

5. Czy uważasz, że poświęcasz dostatecznie dużo czasu swoim dzieciom?

Odpowiadało 61 internautów:

TAK (32) 52%