5 kwietnia 2020

1. Liturgią Niedzieli Palmowej rozpoczynamy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, który ukazuje i streszcza tajemnicę bezgranicznej miłości Boga.
2. Dziś Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Gorzkie Żale o g. 15.00.
3. Program Wielkiego tygodnia: w W. Poniedziałek i W. Wtorek o g. 18.00, w W. Środę o 8.30. W W. Czwartek - Msza Wieczerzy Pańskiej i W. Piątek - Nabożeństwo Męki Pańskiej o g. 18.00. W sobotę Wigilia Paschalna o g. 20.00.
4. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do codziennej adoracji Najśw. Sakramentu. Zapraszamy drogich Parafian do kontynuacji tej inicjatywy w Wielkim Tygodniu. Od poniedziałku do piątku adoracja od 9.00 do 18.00. (W W. Poniedziałek i W. Wtorek adoracja przed tabernakulum ze względu na prace). Ponadto w W. Czwartek od 19.00 do 21.00 i w W. Piątek od 19.00 non stop aż do Wigilii Paschalnej o g. 20.00. W tym czasie 1 osoba (lub kilka, ale nie więcej niż 5) modli się przez 1 godzinę. Zgłoszenia osób dyżurujących przyjmujemy poprzez formularz znajdujący się na naszej stronie internetowej, a także pod nr telefonu tel. 514 709 705 lub przez e-mail: snekalisz@gmail.com. Jeśli ktoś nie może być w kościele, niech modli się w domu.
5. Okazja do spowiedzi od W. Poniedziałku do W. Piątku codziennie o g. 9.00 oraz o 20.30. W W. Sobotę tylko o 9.00. Zaznaczamy, iż Komunia św. wielkanocna trwa od Środy Popielcowej do Bożego Ciała. W związku z tym jeśli tylko minie epidemia zorganizujemy dłuższe okazje do spowiedzi.
6. Droga Krzyżowa w piątek o g. 14.30.
7. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. W Wielką Sobotę tradycyjnie zalecane jest, aby zachować chociaż post jakościowy (taki, jak w piątki całego roku).
8. Zgodnie z dekretem Biskupa Kaliskiego w parafiach nie organizujemy poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny. W tym roku tzw. „święconka” ma mieć charakter liturgii domowej. Przed śniadaniem niedzielnym błogosławieństwo wypowiada ojciec, matka lub inna dorosła wierząca osoba – tekst błogosławieństwa udostępniamy wiernym na stronie internetowej lub na karteczkach w kruchcie.
9. W Niedzielę Wielkanocną Msze św. o 8.30, 10.00 i 11.30. Nie będzie Mszy popołudniowej. W Poniedziałek Wielkanocny program nabożeństw jak w każdą niedzielę.
10. Zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej w domach o g. 20.30.
11. Od dziś rozpoczynamy transmisję obrzędów W. Tygodnia na żywo w internecie (Kanał You Tube SNE Św. Rodziny w Ostrowie Wlkp). Okienko do transmisji umieściliśmy na stronie internetowej parafii.
12. Biuro parafialne czynne tylko w pilnych sprawach po Mszach św.
13. Pod chórem i w kruchcie znajdują się koperty na daninę diecezjalną i parafialną, którą można składać w czasie Mszy św. Można ją także przekazać przelewem internetowym. Do skarbony można również składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
14. Jutro i pojutrze będzie miało miejsce dokończenie prac związanych z posadzką w kościele.
15. Dziękujemy za prowadzenie modlitw, troskę o wnętrze świątyni, za ofiary na daninę.
16. Polecamy ostatni numer „Opiekuna” oraz internetowe wydania tygodników katolickich.

17. Na naszej stronie i w gablocie umieściliśmy szczegółowy plan Triduum Paschalnego i poradnik nt. świętowania Wielkanocy w domach (m.in. jak dobrze przeżyć Mszę za pośrednictwem mediów i jak przyjąć Komunię duchową).

Msze Św.

Niedziela: