21 XII - 28 XII 2014
1. Dziś – czwarta niedziela Adwentu, która, ukazując nam w Ewangelii scenę zwiastowania, zapowiada zbliżającą się uroczystość narodzenia Zbawiciela świata. Wdzięczni Bogu za Jego miłość objawioną nam w tych wydarzeniach, przygotujmy nasze serca, domy i rodziny na nadchodzące święta.
2. Dzisiejsza zbiórka przed kościołem przeznaczona jest na cele inwestycji parafialnych.
3. Dary dla rodzin potrzebujących zostały złożone w salce. Prosimy o odbiór prezentów dziś po Mszy św. o g. 15.30. Bóg zapłać wszystkim Darczyńcom.
4. W poniedziałek o g. 17.00 ostatnie Roraty oraz Msza św. o g. 18.00.
5. We wtorek i środę Msze św. tylko o g. 8.00.
6. We wtorek o g. 20.00 zapraszamy do kościoła na adorację wszystkich, którzy chcieliby zatrzymać się na chwilę i w tym przedświątecznym czasie zwolnić nieco tempo swojego życia.
7. W środę po Mszy św. rannej spotkanie wigilijne ministrantów.
8. W środę wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do godnego przeżycia wigilii i całych świąt Bożego Narodzenia, a w szczególności do zachowania takich zwyczajów, jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii i śpiewanie kolęd. Warto też zachować zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych. Światło betlejemskie, przyniesione do kościoła przez harcerzy, będzie można zabierać do swoich domów po nabożeństwach od poniedziałku do środy. Od niego zapalamy świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
9. Uroczystość Bożego Narodzenia w czwartek. Pasterka w naszym kościele o północy. W ciągu dnia Msze św. o godz. 8.30, 10.00, i 11.30. Nie będzie Mszy św. po południu.
10. W drugie Święto (św. Szczepana) Msze św. jak w każdą niedzielę.
11. Nabożeństwo przy żłóbku i podsumowanie rorat - w drugie święto o godz. 14.00. Zapraszamy wszystkie dzieci, zwłaszcza te, które cały adwent uczęszczały na roraty.
12. W sobotę 27.XII o 14.00 spotkanie opłatkowe Promyków, a po Mszy św. wieczornej Wspólnoty Nowa Pascha i Szkoły Nowej Ewangelizacji.
13. Odpust parafialny – Uroczystość Św. Rodziny przypada w niedzielę, 28. XII. Sumę o g. 12.00 będzie celebrował i homilię Ks. Bp Łukasz Buzun – biskup pomocniczy naszej diecezji.
14. W opłatki wigilijne i świece można zaopatrywać się przed kościołem i w zakrystii. Prasę katolicką („Opiekun”, „Przewodnik Katolicki” i „Gość Niedzielny”) nabywamy przy wyjściu z kościoła.
15. Siostry Klaryski – Kapucynki z ul. Dalbora wykonały piękne świąteczne stroiki, kartki oraz upiekły pierniki. Ofiary przeznaczone będą na ogrzewanie klasztoru, który nie jest łatwo utrzymać. Będziemy wdzięczni za każdy gest pomocy Siostrom, które ustawicznie modlą się za nasze dzieła.
16. Ukazał się album „Kościoły Diecezji Kaliskiej”, który zawiera opis i zdjęcia naszego kościoła. Proponujemy nabywanie go jako świątecznego upominku dla najbliższych.
17. Bóg zapłać za prowadzenie różańca, godzinek i koronki oraz o dbanie o wnętrze świątyni.
18. Rozpoczęcie kolędy planowane jest na poniedziałek 29. XII. Plan zostanie ogłoszony jeszcze przed Odpustem.

ks. Dominik Wodniczak, proboszcz
4. W poniedziałek o g. 17.00 ostatnie Roraty oraz Msza św. o g. 18.00.
5. We wtorek i środę Msze św. tylko o g. 8.00.
7. W środę po Mszy św. rannej spotkanie wigilijne ministrantów.
10. W drugie Święto (św. Szczepana) Msze św. jak w każdą niedzielę.

ks. Dominik Wodniczak, proboszcz

Msze Św.

Niedziela:
- godz. 8.30
- godz. 10.00
- godz. 11.30

- godz. 15.30

Środa:
-godz. 8.00

Pozostałe dni:
- godz. 18.00

Niedziela:
- godz. 8.30
- godz. 10.00
- godz. 11.30

- godz. 15.30

Środa:
-godz. 8.00

Pozostałe dni:
- godz. 18.00

Historia wyników pozostałych ankiet:

1. Czy w Twoim domu w czasie Wigilii czyta się Pismo Święte?

Odpowiadało 342 internautów

TAK (197) 58%

NIE (145) 42%

2.Czy modlisz się za swoich kapłanów?

Odpowiadało 206 internautów:

TAK (75) 36%
NIE (131) 64%

3. Czy odmawiasz różaniec wspólnie z rodziną?

Odpowiadało 306 internatów:

TAK (56) 18%
NIE (250) 82%

4. Czy Telewizja TRWAM powinna otrzymać miejsce na pierwszym multipleksie?

Odpowiadało 239 internautów:

TAK (115) 48%

NIE (124) 52%

5. Czy uważasz, że poświęcasz dostatecznie dużo czasu swoim dzieciom?

Odpowiadało 61 internautów:

TAK (32) 52%

NIE (29) 48%

Historia wyników pozostałych ankiet:

1. Czy w Twoim domu w czasie Wigilii czyta się Pismo Święte?

Odpowiadało 342 internautów

TAK (197) 58%

NIE (145) 42%

2.Czy modlisz się za swoich kapłanów?

Odpowiadało 206 internautów:

TAK (75) 36%
NIE (131) 64%

3. Czy odmawiasz różaniec wspólnie z rodziną?

Odpowiadało 306 internatów:

TAK (56) 18%
NIE (250) 82%

4. Czy Telewizja TRWAM powinna otrzymać miejsce na pierwszym multipleksie?

Odpowiadało 239 internautów:

TAK (115) 48%

NIE (124) 52%

5. Czy uważasz, że poświęcasz dostatecznie dużo czasu swoim dzieciom?

Odpowiadało 61 internautów:

TAK (32) 52%