29 III - 05 IV 2015

1. W Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej, wspominany mesjański wjazd Chrystusa do Jerozolimy, a tym samym rozpoczynamy Wielki Tydzień. Starajmy się przeżyć go w skupieniu, uczestniczyć w nabożeństwach Triduum Paschalnego, aby wzmacniać naszą wiarę i coraz pełniej i bardziej świadomie przeżywać największe wydarzenie w historii zbawienia.

2. Poświęcenie gałązek palmowych w czasie każdej Mszy św. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Dziś Diecezjalne Spotkanie Młodych na Górze Krzyża Jubileuszowego. Msza św. o g. 15.00 wraz z przekazaniem młodzieży fragmentu tekstu orędzia Papieża Franciszka na XXX Światowy Dzień Młodzieży.

3. Msze św. w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę o g. 8.00

4. We wtorek o 18.00 spotkanie dla tych, którzy pragną się czynnie zaangażować w Triduum Paschalne.

5. Instrukcje dla ministrantów w W. Czwartek, W. Piątek i W. Sobotę o g. 10.00

6. W Wielki Czwartek uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej (z obrzędem „Mandatum” i Komunią pod dwiema postaciami) o g. 18.00. Po zakończeniu liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu w tzw. „ciemnicy” do 22.00. Od 20.30 adoracja w 10 r. odejścia św. Jana Pawła II do Domu Ojca, a o 21.37 Gorzkie Żale (cz. I) i Modlitwa na zakończenie dnia (Kompleta).

7. W Wielki Piątek na początek adoracji o godz. 8.00 Modlitwa brewiarzowa (Jutrznia i Godzina Czytań). Gorzkie Żale (cz. II) o g. 14.00. Droga Krzyżowa o g. 14.30, zakończona Nowenną do Miłosierdzia Bożego. Wielkopiątkowe nabożeństwo Męki Pańskiej o g. 18.00. Po nim Gorzkie Żale (cz. III), adoracja prowadzona przez parafian i Modlitwa na zakończenie dnia (Kompleta), a następnie czuwanie przy Grobie Pańskim przez całą noc aż do Wigilii Paschalnej. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

8. W Wielką Sobotę na początek adoracji o godz. 8.00 Modlitwa brewiarzowa (Jutrznia i Godzina Czytań). Celebracja Zstąpienia Chrystusa do Otchłani o g. 10.00. Święcenie potraw - w Wielką Sobotę w kościele o g. 11.00 i od g. 14.00 do 16.00, co pół godziny. Wodę święconą będzie można zabierać z kościoła dopiero po Wigilii Paschalnej i przez święta. W Wielką Sobotę tradycyjnie zalecane jest, aby zachować chociaż post jakościowy (taki, jak w piątki całego roku). Nowenna do Miłosierdzia Bożego w sobotę o 20.00, a w niedzielę o 11.10. Plan Triduum, adoracji w W. Piątek i W. Sobotę dla ministrantów i wszystkich parafian wg ulic został podany w gablocie i na stronie parafii. W czasie Triduum każdego dnia 15 minut przed liturgią komentarz wprowadzający.

9. Świętowanie Zmartwychwstania Chrystusa rozpoczynamy Liturgią Wigilii Paschalnej w sobotę o g. 20.30 – wszyscy przynosimy ze sobą świece. Liturgię zakończy uroczysta procesja rezurekcyjna. Zapraszam kandydatów do Bierzmowania do niesienia figury MB Fatimskiej. W Niedzielę Wielkanocną o 8.00 Jutrznia, a Msze św. o 8.30, 10.00 i 11.30. Nie będzie Mszy popołudniowej. W Poniedziałek Wielkanocny program nabożeństw jak w każdą niedzielę.

10. W kruchcie znajdują się koperty na daninę diecezjalną, którą można składać do skarbony w czasie Mszy św. Do skarbony można również składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

11. Bóg zapłać 11 rodzinom oraz wszystkim Różom Różańcowym za gotowość ufundowania stacji Drogi Krzyżowej. W tym momencie mamy fundatorów na 12 stacji.

12. Dziękujemy za prowadzenie różańca i godzinek, daninę diecezjalną, ofiary na kwiaty oraz troskę o wnętrze kościoła. Bóg zapłać VI Róży za ofiarę na kościół i na kwiaty oraz VIII Róży za ofiarę na kwiaty.

13. Spowiedź święta: w poniedziałek - w Parafii św. Pawła, we wtorek – w Konkatedrze, a w środę - w Parafii Św. Antoniego. Godziny spowiedzi podane zostały na stronie internetowej.

14. Polecamy prasę katolicką („Opiekun”, „PK”, „GN”, MGN”, „Niedziela” i „Miłujcie się”).

ks. prob. Dominik Wodniczak

-godz. 8.00

Pozostałe dni:
- godz. 18.00

Historia wyników pozostałych ankiet:

1. Czy w Twoim domu w czasie Wigilii czyta się Pismo Święte?

Odpowiadało 342 internautów

TAK (197) 58%

NIE (145) 42%

2.Czy modlisz się za swoich kapłanów?

Odpowiadało 206 internautów:

TAK (75) 36%
NIE (131) 64%

3. Czy odmawiasz różaniec wspólnie z rodziną?

Odpowiadało 306 internatów:

TAK (56) 18%
NIE (250) 82%

4. Czy Telewizja TRWAM powinna otrzymać miejsce na pierwszym multipleksie?

Odpowiadało 239 internautów:

TAK (115) 48%

NIE (124) 52%

5. Czy uważasz, że poświęcasz dostatecznie dużo czasu swoim dzieciom?

Odpowiadało 61 internautów:

TAK (32) 52%

NIE (29) 48%

Historia wyników pozostałych ankiet:

1. Czy w Twoim domu w czasie Wigilii czyta się Pismo Święte?

Odpowiadało 342 internautów

TAK (197) 58%

NIE (145) 42%

2.Czy modlisz się za swoich kapłanów?

Odpowiadało 206 internautów:

TAK (75) 36%
NIE (131) 64%

3. Czy odmawiasz różaniec wspólnie z rodziną?

Odpowiadało 306 internatów:

TAK (56) 18%
NIE (250) 82%

4. Czy Telewizja TRWAM powinna otrzymać miejsce na pierwszym multipleksie?

Odpowiadało 239 internautów:

TAK (115) 48%

NIE (124) 52%

5. Czy uważasz, że poświęcasz dostatecznie dużo czasu swoim dzieciom?

Odpowiadało 61 internautów:

TAK (32) 52%